Ostatnimi czasy często wspomina się na temat nowego przepisu, nad którym przez długi czas zastanawiali się politycy i urzędnicy. Ministerstwo Infrastruktury zrobiło ukłon w stronę osób, które się przeprowadzają, a mianowicie, na dokumencie prawa jazdy nie będzie wymagane podanie danych adresowych.

Niedawno wprowadzono zmiany odnośnie możliwości posiadania jednego konta w ZUS a także zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych. Kolejną zmianą jest właśnie brak konieczności zamieszczania adresu na dokumencie prawa jazdy. Przepis ten obowiązuje już w większości państw Unii Europejskiej a w niedługim czasie zostanie zapisany także i w Polsce i z pewnością ułatwi sprawę wielu osobom, którzy często dokonują przeprowadzki.

Jeśli ktoś zmienił miejsce zamieszkanie, koniecznie musiał zgłosić ten fakt i dokonać wymiany prawa jazdy. Każda wymiana dokumentu to koszt około 100 zł choć bardziej uciążliwe bywa zwykle uzupełnienie odpowiednich formularzy i wizyty w urzędach. Ponadto, czasem występuje także potrzeba zrobienia nowego zdjęcia. Zatem zmiany znacznie ułatwią sytuację.

Zmiana adresu zamieszkania i jazda bez dokumentów

Większość osób choć zmieniła dotychczasowy adres, nie zgłosiła tego faktu do starostwa i nie wymieniła dokumentu. Dotychczas każdy kto się przeprowadził, miał obowiązek powiadomienia urzędu w ciągu 30 dni od zaistniałych zmian. Na szczęście niedługo takie konieczności znikną.

Co więcej, od października br. nie musimy mieć przy sobie dokumentów gdy prowadzimy samochód. To kolejne ułatwienie, z którego najbardziej zadowoleni są zapominalscy.