Szkolenia okresowe

Szkolenia okresowe kierowców zawodowych Częstochowa

Jeżeli jesteś zawodowym kierowcą bez względu na charakter Twojej pracy (przewóz ludzi lub towarów) wiesz, że od Twojego doświadczenia i umiejętności zależy  życie zarówno Twoje, jak i pozostałych uczestników ruchu. Wiesz też, że nieustannie należy się doszkalać, rozszerzając wiedzę o zasadach bezpieczeństwa i przypominając sobie przepisy ruchu drogowego, dokładnie tak jak w czasie kiedy zdawałeś prawo jazdy. Z tego względu ustawa nakłada na kierowców obowiązek przejścia co 5 lat okresowych szkoleń zawodowych, potwierdzających kompetencje kierowcy.

Ośrodek OKSK Tyła oferujący szkolenie okresowe kierowców zawodowych Częstochowa to lider w dziedzinie kształcenia zawodowych kierowców. Szkolenie okresowe w formie kursu obejmuje 35 godzin zajęć teoretycznych, podzielonych na pięć modułów tematycznych, każdy po 7 godzin. Pierwsze trzy moduły, obowiązujące wszystkich kierowców obejmują szkolenie zaawansowane w racjonalnej jeździe, stosowanie przepisów oraz bezpieczeństwo, obsługę i logistykę w aspekcie zdrowia, ruchu drogowego i środowiska, natomiast pozostałe dwa moduły wybrane zostają odpowiednio dla poszczególnych grup kategorii prawa jazdy.

Czego dowiesz się na szkoleniu okresowym dla kierowców zawodowych w Częstochowie

Szkolenie okresowe kierowców zawodowych Częstochowa to jedna z naszych usług. Nasi instruktorzy przekażą Ci w trakcie zajęć rzetelną wiedzę, opartą na bieżących przepisach ruchu drogowego, rozwieją wątpliwości i z chęcią udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania. Prowadzone w niewielkich grupach szkolenia odbywają się w dogodnych terminach, dostosowanych do potrzeb kursantów. Koszt zajęć niższy niż w tego typu placówkach w regionie z pewnością nie nadwyręży Twojego budżetu.

Według ustawy, do szkolenia okresowego przystąpić mogą osoby posiadające obywatelstwo polskie lub przebywające w kraju co najmniej 185 dni w roku, a także studiujące w Rzeczpospolitej Polskiej co najmniej 6 miesięcy oraz wykonujące przewóz drogowy na rzecz podmiotu z siedzibą na terytorium Polski.

Po zakończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie, nadające odpowiednie uprawnienia. Kurs nie kończy się egzaminem. Po otrzymaniu świadectwa należy dostarczyć je do wydziału komunikacji wraz z badaniami lekarskimi i psychologicznymi, celem wpisania do prawa jazdy tzw. kodu 95.

Przypominamy, iż zaniechanie szkolenia przed upływem ustawowych 5 lat skutkować może utratą wszystkich zdobytych do tej pory uprawnień. Nie zwlekaj, już dziś skontaktuj się z biurem OKSK Tyła i zapisz się na szkolenie okresowe kierowców zawodowych Częstochowa. Przedstawimy szczegółową ofertę naszego ośrodka i wspólnie ustalimy dogodny tryb szkolenia.

Pamiętaj – dobry kierowca to mądry kierowca. Dlaczego warto postawić na nas? Ponieważ posiadamy odpowiednie kwalifikacje, wieloletnie doświadczenie i doskonale wiemy, jaka odpowiedzialność spoczywa na zawodowych kierowcach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów – jesteśmy elastyczni pod względem ustalania godzin odbywania kursu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, z tego, że pracujesz, dlatego nie chcemy aby kurs był przez Ciebie traktowany jako niechciany, nadprogramowy obowiązek. Ma to być przypomnienie i aktualizacja nowych, obowiązujących przepisów. Wiedza przekazywana jest w sposób klarowny i „z życia wzięty”. Zaufaj nam, jak dziesiątki innych kierowców!