Jeśli kurs nauki jazdy masz już za sobą, ale towarzyszą Ci wątpliwości odnoście odpowiedniego przygotowania do egzaminu państwowego, warto rozważyć dodatkowe jazdy doszkalające. Być może właśnie w ten sposób zyskasz pewność w swoje umiejętności. To również dobre rozwiązanie w przypadku gdy nie jest to Twoje pierwsze podejście do egzaminu, a dzięki nadprogramowym jazdom zmniejszysz również stres towarzyszący przed tym ważnym wydarzeniem.

Dla osób, które nie czują się jeszcze pewnie za kierownicą, a część praktyczna kursu dobiegła końca, skutecznym rozwiązaniem będzie dodatkowa praktyka. Im więcej czasu spędzimy za kółkiem, tym wrasta nasze doświadczenie i pewność siebie. Jazdy doszkalające realizowane są zarówno na placu manewrowym jak i po mieście. Dużym plusem dodatkowej jazdy jest to, że instruktor skupia się głównie na manewrach, które w szczególności przysparzają kursantowi trudności, zwykle są to takie manewry jak parkowanie czy zachowanie się na skrzyżowaniach.

W zakresie kursu w szkole nauki jazdy, część praktyczna obejmuje 30 godzin jazdy. Jak się okazuje, dla niektórych kursantów, przewidziana liczba godzin za kierownicą z instruktorem jest niewystarczająca. Chcąc uniknąć zbędnego napięcia i stresu wynikającego z poczucia nieodpowiedniego przygotowania do egzaminu, warto zapisać się na jazdy doszkalające. Dodatkowy trening sprawi, że poczujemy się pewniej, utrwalimy zdobyte wcześniej umiejętności i uporządkujemy aspekty teoretyczne.

Oferta nie tylko dla kursantów

W szkołach nauki jazdy z pytaniem o dodatkowe lekcje z instruktorem, zjawiają się nie tylko osoby, które w najbliższym czasie czeka egzamin państwowy, ale też osoby, które mają go za sobą. Są to sytuacje, kiedy od czasu zdania egzaminu, nie prowadziły samochodu i mają wątpliwości co do swoich umiejętności. Mimo że nie zapomina się tego, jak kierować pojazdem, lepiej skorzystać z pomocy instruktora i przećwiczyć manewry w ruchu drogowym. Pojawiają się także przypadki, kiedy osoby choć posiadają prawo jazdy już od dłuższego czasu, mają obawy przed wyjechaniem na ulicę w trudnych warunkach atmosferycznych. Najczęściej wynika to z faktu, że osoby te odbywały kurs w porze wiosennej lub letniej, przy sprzyjających warunkach, a ulewy, śnieżyce czy oblodzenia na drodze, uniemożliwiają im podróż w obawie o bezpieczeństwo. Dzięki ponadprogramowym jazdom,  prowadzenie pojazdu bez względu na warunki, nie będzie przysparzało już trudności.

Co zyskujemy dzięki dodatkowym jazdom?

Jazdy doszkalające pozwalają na przećwiczenie manewrów, które są dla nas najtrudniejsze i to my decydujemy jaką trasę chcemy przemierzyć i jakie aspekty powtórzyć. Zaletą ponadprogramowych zajęć praktycznych jest przede wszystkim możliwość skorzystania z innej formy nauki niż podczas jazd w ramach 30-godzinnego kursu. Instruktor wskaże jakie błędy popełniamy i pomoże pozbyć się złych nawyków. Nabierzemy także większej wprawy i pewności siebie. Oswoimy się z prowadzeniem samochodu i uzupełnimy wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, co z kolei zwiększy nasze bezpieczeństwo na drodze  i innych uczestników.