Bez wątpienia wydarzenie jakim jest zdawanie egzaminu na prawo jazdy, dla wielu stanowi jedno z ważniejszych i zarówno najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Dla niektórych, mniejszym stresem było napisanie matury niż podejście do egzaminu prawa jazdy. Paraliżujący stres wpływa na efekty naszej jazdy, sprawia że popełniamy proste błędy, które później wypominamy sobie przez długi czas i jesteśmy źli sami na siebie. Poniżej podamy kilka cennych rad, które pomogą przetrwać egzamin w opanowaniu i pozbyć się stresu.

Poczuj pewność siebie

Spacerując chodnikiem, zwróć uwagę na kierowców samochodów. Są wśród nich zarówno osoby młode i starsze i tylu z nim udało się uzyskać prawo jazdy. Nie stanowi to rzeczy niemożliwej do zrobienia i na pewno ty też jesteś w stanie to osiągnąć.

Wyobraź sobie przebieg wydarzenia

Przed egzaminem spróbuj wyobrazić sobie jak będzie mógł on wyglądać. Począwszy od zapoznania się z egzaminatorem, czasu spędzonego na placu manewrowym, a następnie udania się już poza bramę ośrodka i wyjechanie na drogę. Wyobraź sobie radość jaka ogarnia Cię gdy egzaminator ogłasza pozytywny wynik.

Unikaj złych opowieści

Wiele osób straszy i opowiada o tym, że zostali niesprawiedliwie ocenieni podczas egzaminu oraz ilu z nich zdawało już wiele razy niestety nadal z negatywnym skutkiem. Lepiej posłuchać rad tych, którzy nie wspominają egzaminu jako najbardziej stresującego wydarzenia w swoim życiu i którym udało się go zdać przy pierwszym podejściu.

Uważnie słuchaj egzaminatora

Pomimo faktu, że może ogarnąć nas stres, musimy postarać się skupić na poleceniach egzaminatora. Niektórym pomaga, gdy powtórzą sobie to po cichu, a wtedy szybciej przyswoją polecenie i wykonają je poprawnie.

Nie załamuj się po porażce

Najważniejsze jest dobre podejście do sprawy. Nie należy traktować oblania egzaminu jako życiowej porażki. Nie należy to do najprostszych rzeczy, a dobre nastawienia sprawi, że łatwiej będzie nam pogodzić się z wynikiem i szybciej podjąć kolejną próbę.