Często osobom rozważającym zrobienie prawa jazdy, towarzyszy myśl, czy aby na pewno powinni zasiąść za kierownicą pojazdu. Pytanie to zadaje sobie wiele osób, na różnych etapach ścieżki do zdobycia prawa jazdy. Część z nich ma wątpliwości jeszcze przed zapisaniem się na kurs w szkole nauki jazdy, z kolei niektórzy, rozważają to nawet podczas odbywania nauki.

Wielu obecnych kierowców może potwierdzić, że nie raz miało ogromne wątpliwości nawet w sytuacji, gdy wyjeździli kilkanaście godzin z instruktorem, pomimo faktu, że jazdy szły w jak najlepszym porządku. Inny przypadek, to gdy podczas kursu czujemy się pewni swoich umiejętności, dobrze radzimy sobie na drodze, a niestety nie udaje nam się zdać egzaminu państwowego. Wtedy wówczas, najczęściej zadajemy sobie pytanie, czy aby na pewno powinniśmy posiadać prawo jazdy.

Zdaj prawo jazdy w Częstochowie z OKSK Tyła! Zadzwoń do Nas +48 513 175 550

Czy powinniśmy obawiać się przed pierwszą jazdą?

Duże znaczenie w zdobywaniu wiedzy i umiejętności prowadzenia pojazdu ma bez wątpienia w podobnym stopniu podejście instruktora jak i samego kursanta. Każdy kto zaczynał nauki wie, że jednocześnie przy ekscytacji związanej z pierwszym razem gdy będziemy prowadzić pojazd, towarzyszy stres. Można zauważyć, że przeważnie to kursanci, którzy nigdy wcześniej nie siedzieli za kierownicą, są bardziej uważni i zaangażowani w naukę. Kiedy kursant przyswoi już techniki ruszania, zatrzymania i zmiany biegów, czuje się znacznie pewniej. Dzięki temu może także skupić się bardziej na warunkach na drodze, niż na tym gdzie znajduje się sprzęgło, czy jak zmienić bieg.

Nie poddawaj się i próbuj dalej!

W szkole nauki jazdy warto zaznaczyć, aby jazdy odbywały się w obecni różnych instruktorów. Każdy z nich ma inną technikę jazdy, a warto je poznać i porównać. Nie powinniśmy przyzwyczajać się tylko to techniki jazdy jednego z instruktorów.

Ważną kwestią jest również to, aby instruktorzy mieli indywidualne podejście do swoich kursantów. Każdy z nas ma innych charakter, potrzebuje  różnej ilości czasu na przyswojenie wiedzy oraz każdy inaczej radzi sobie ze stresem. Niektórym wystarczy tylko kilka dni jazd, aby nabyli umiejętności, inny z kolei potrzebują na to miesiąca, co nie oznacza że będą gorszymi kierowcami.